| RAY a întrebat:

Sa cumpăr lucruri de care am nevoie vs sa economisesc banii?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Grecii spun ca banii,ca si pestii,se consuma proaspeti.
Eu, care am ramas romanca, prefer sa adun si sa astept, poate ca nu mi-e chiar atat de necesar lucrul cutare.Iar daca imi este, ceea ce am adunat ma va ajuta sa iau ceva de calitate care sa ma tina pana ma satur si ma plictisesc!happy

| RAY explică (pentru greece12):

Sunt de acord cu tine

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu fi zgarcit frate, viata e scurta

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde cat de mare e necesitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara lucrurile de care ai nevoie la preturi accesibile, economisind astfel banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Warren Buffet a ajuns bogat punându-și întrebarea dacă chiar are nevoie de acel lucru.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Foarte bun răspuns, la fel si Socrate =atâtea lucruri de care nu am nevoie, o întrebare, stau 2, 3 ore pe laptop, mausul e vechi dar merge, sa cumpăr unul nou?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă dai fundă iti raspund! laughing)

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Esti canditat la a avea o luna de Netflix

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Neahh. Nu sunt fan Netflix...