| chiftelutacrocanta a întrebat:

Sa fi stresat,trist,ingandurat si melancolic face parte din maturitate? Sa fi amuzant,sa te joci cu copiii,sa alergi prin casa face parte din copilarie? Eu cand ma joc cu copiii iau in serios lucrul asta si ma joc mult timp si chiar ma distrez,altii am observat ca se joaca cu copiii doar asa din joaca dupa se intorc la frustrarile lor plictisitoare despre munca,zici ca ar juca teatru cand se joc cu copiii, de ce asa?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Chifteluța a devenit rutina mea zilnică. Mă simt așa monoton.

Maturitatea înseamnă puterea de a lua o decizie și de a ști ceea ce vrei. Poți să fii matur dar și copilăros deci în același timp și e frumos să știi.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Imi place sa gandesc ca un copil si sa aplic ca un adult. Uneori sapam prea adanc pentru lucruri care sunt la suprafata.