| Ermer a întrebat:

Sa presupunem ca mergeti la medic si aflati ca sunteti diagnosticat cu o boala incurabila si mai aveti de trait 6 luni.

Care ar fi prima voastra reactie si ce a-ti face cu timpul ramas?

Intrebarea mi-a venit in minte dupa ce am vazut "Saw" si mi-am dar seama ca nu este un raspuns usor.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu as face nimic special, as petrece mai mult timp cu familia[e beton,, saw,, l-am vazut si eu]

| 4b a răspuns:

Pai sigur reactia nu va fi tocmai una placuta; as face infarct...
Mno amu(dupa ce-mi revin) nu-mi ramane decat sa-mi pun in randuiala viata si sa pretuiesc fiecare clipa pan' la sfarsit de drumsad

| BubuLina999 a răspuns:

As face tot ce nu as fi facut pana in momentul de fata...m as bucura de timpul ramas, mai ales cand stiu ca nu o sa mai am parte de asa ceva. ...asta zic acum dar din moment ce nu ma aflu intr o asemenea situatie nu stiu cum as putea reactiona.

| Purec a răspuns:

6 luni..cam nasol, in jur de 183 de zile. As ucide cate 2 minoritari( aia proveniti din India) pe fiecare zi

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Eu probabil as trece prin cele 5 faze consacrate ale unei asemenea situatii: negarea, furia, targuiala, depresia si acceptarea! nu am vazut filmul, dar, la un moment dat probabil m-as resemna! oricum, infioratoare intrebarea happy

| CristiSeeker a răspuns:

In primul si in primul rand i-as aduna la un loc pe toti cei dragi si i-as anunta de acest lucru. Mai apoi mi-as face un testament, lasand instructiuni clare despre ce se va intampla cu mine si lucrurile mele dupa moarte.
Boala fiind incurabila, nu pot lupta cu ea, deci trebuie sa gasesc ceva de facut cu putinul timp ramas. As incerca sa fac cateva lucruri distractive, in limitele posibilitatilor. In cele din urma, as incerca sa las o "mostenire spirituala", ceva pentru a fi amintit pe aceasta lume dupa disparitia mea (o compozitie, o ideologie, un concept, ceva nemuritor in fata timpului si istoriei).

| jessikz0r a răspuns:

Eu una as face tot ce fac si pana acum, pentru ca am invatat sa traiesc fiecare zi ca si cum ar fi ultima, pentru ca una din ele chiar va fi.Le fac pe toate, orice nebunie-mi trece prin minte aia fac pentru ca n-am timp sa regret absolut nimic, o singura viata avem si trebuie sa ne bucuram de ea chiar daca mai avem 1 zi 2 sau 6 luni de trait.

| tdy a răspuns:

Saw e un film tampit de tare imi place la nebunie le-am vazut pe toate si toate de la worng turn
eu as sta l pc pana la moartee
Cred!

| Maryo1o1 a răspuns:

Pai, as astepta sa mor sau probabil mas omora eu.Si asa nu am nimic de pierdut.Serios chiar n-am nimic de pierdut.Am trecut prin atat de multe incat am ajuns sa nu-mi pese de propria viata asa ca nu-mi pasa daca mor acum, maine sau peste sase luni, din moment ce oameni pentru care esti gata sa mori te tradeaza pana si parinti...nu mai ai nimic de pierdut.

| AndreaBianca a răspuns:

As face ce n-.am facut pana acumwinking

| gxgy a răspuns:

As petrece timpul ramas cu persoanele dragi. Si as fi vesela, sa nu ii intristez pe celalti si sa isi aminteasca de mine cu zambetul pe buze.