| blackcat_3605 a întrebat:

Sa presupunem ca teoria reincarnarii ar fi adevarata. In ce v-ar placea sa va reincarnati dupa moarte si de ce?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Problema este discutabila, daca exista ori nu posibilitatea de a te reincarna. In prezint exista scrieri cu aceasta tema, dar nimeni nu a dovedit ca exista ori ba aceasta posibilitate. Desigur ca, daca ar exista aceasta posibilitate, mi-ar place sa fiu un om bun, care sa aiba ceva de spus pentru binele acestei lumi, care se pare ca o ia pe carari nu prea potrivite. Sa pot face ceva concret pentru conservarea si chiar imbunatarirea conditiilor de viata pe pamant, pentru crearea unor "leacuri miraculoase", pentru eradicarea bolilor cu care in prezent se confrunta omenirea si de ce nu poate ca mi-as dori sa am anumite capacitati paranormale, prin care sa pot influienta, in bine, oamenii cu care intru in contact.
Este o viziune optimista, dar cum posibilitatea de a o realiza este practic invizibila in prezent, pot doar sa sper ca, oamenii tineri isi vor propune asemenea devize, teluri in viata, pentru a le realiza si sper ca eu sau altii sa poata "vedea", prin ochii urmasilor ca, lumea a progresat si ca, oamenii merita sa traiasca si sa populeze minunata Terra.

12 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

In om..sa-mi traiesc viata cu mai putine greseli big grin

| Gabry a răspuns:

Nu as vrea intr-un om! Este o mare responsabilitate, este destul de greu (pentru mine). Mi-ar place sa fiu un leopard frumos, sa traiesc in Savana si sa vanez! Nu ma otravesc cu tot ce ii inconjoara pe oameni, sunt linistita in mediul meu!

| MM a răspuns:

As vrea sa o iau de la capat.In acelasi corp, cu acelasi suflet.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Din nou intr-un om, ca sa imi repar greselile :pe.
Tu?

| lostcontrol12 a răspuns:

Eu as vrea sa fiu o pisica.sa am 9 vieti.:X

| Betty18 a răspuns:

Intr-un fluture frumos colorat sa pot zbura libera:X

succes

| lily09 a răspuns:

Pai sincera sa fiu .as vrea sa fiu tot eu dar cu mintea de acum...sigur as sti ce am de facut in viata...nu as rata nimic din ceea ce as vrea sa fac...acum stiu ca daca tu nu faci nimic pentru tine...nici altii nu o sa faca ...de obicei traim pentru cei de langa noi...si uitam ca si noi existam...cand ne dam seama de obicei e prea tarziu...sau poate nu? daca ajungi sa iti pui intrebarea asta... poate mai ai o sansa. .asa ca... da-ti seama ca ''existi'' pana nu e prea tarziu... ufffffffff grea e viata asta.

| JoJo a răspuns:

Intr-un vulturhappy
Sunt fiinte puternice care nu se dau la o parte pentru nimicwinking
deci... daca reincarnarea ar fi adevarata categoric as fi un vulturhappy

| b3bita a răspuns:

Nu stiu... yeti, sau godzila laughing sa sperii oamenii .glumesc. Ar fi interesant sa fiu din nou om. E foarte palpitanta viata cand o si constientizezi... iar animalele nu pot .deci da .om tongue

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Problema e ca te reincarnezi in functie de cat de bun sau rau ai fost im viata anterioara. Poti deveni un vierme si sa mori din prima zi calcat de un om, sau poti fi din contra un om frumos, destept intr-o familie iubitoare.
Iti dai seama ca mi-ar placea sa raman tot om...totul depinde de cum ma port.:pe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as vrea par de pisica sau cap de caine, in nici un caz, tot om, poate barbat sa vad si altfel lucrurile.

| carinelu a răspuns:

Eu in delfin, sau in cv pasare sa pot zbura...