| anonim_4396 a întrebat:

sa va aud! am o prietena mai tinara decit mine si din cauza asta o las sa mearga cu alte si alti prieteni la discoteca si stiu ca are si alte aventuri deoarece este sincera si-mi spune, decit sa aflu de la altii mai bine aflu de la ea, ce ziceti procedez bine ca o las? adica eu merg pe principiul ca chiar daca se culca cu altii, nu o lasa acolowinking o aduce acasa! si datorita faptului ca este sincera si-mi spune pe unde umbla eu nu sunt gelos, pot numii asta o casnicie perfecta?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asta e probabil o casnicie moderna pe care nu toti o inteleg, dar daca tu esti fericit asa restul nu conteaza.

16 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Nu stiu... Mie nu mi se pare asta o casnicie perfecta.adica sincer... ori este cu tine ori cu altii. nu stiu.eu nu as face asta niciodata. adica nu mi-as insela iubitul in niciun caz... pentru ca atunci cand iubesc, eu iubesc cu toata fiinta si nu as fi in stare sa fac orice pentru iuubitul.si as sta numai cu el, in niciun caz nu as avea alte aventuri... dar totusi nu pot sa iti spun ca procedezi gresit... dar asta nu e o casnicie perfecta in niciun caz.
scuze daca te-a deranjat cu ceva ceea ce am scris, dar am scris ce gandesc. pa-pa.

| Dara a răspuns:

Asta nu e casnicie! Nu din punctul meu de vedere. Bravo tie pentru intelegere, ca nu esti gelos. E de apreciat faptul ca o lasi sa se duca unde doreste, insa nu inteleg cum poate ea! Nici sotul meu nu imi interzice sa plec undeva, dar mie imi este de ajuns ca are incredere in mine si pentru ca il iubesc, prefer sa mergem impreuna peste tot. Si ii apartin trup si suflet, nu as putea suporta atingerea unui alt barbat. Ea cum poate? Dar daca voi considerati ca o astfel de relatie va prieste... nu aveti decat sa continuati tot asa. Nu cred ca veti rezista prea multi ani impreuna.

| Betty18 a răspuns:

daca stati in concubinaj eu zic ca eine si iti mai si povesteste o aventura nu inseamna nimic daca isi iubeste partenerul.creca e diferenta foarte mari de varsta de o lasi... oare nu-ii oferi tu tot ce isi doreste in pat de mai are si aventuri? este bine pentru niste cupluri cu varste apropiate... dar asa oare nu-i lipseste cv? in general sunt de acord cu astfel de relatii dar tu ai zis ca e mai tanara si asta schimba putin situatiabig grinbig grinbig grin

succes

| Rizer a răspuns:

Salut!
Nustiu ce fel de om esti thu dar eu nu as accepta asta niciodata sa ma pun in locul tau, sa fiu eu baiat si prietena mea sa-mi faca asta, adica sa iasa cu altii si chia sa fac prostii cu ei ba chiar sa se culce cu ei(chiar daca nu pune suflet), pai ce naiba e asta? Asta mai e relatie sau scuze ca-ti zic asta e curvareala adica eu umblu cu tine te iubesc thu ma iubesti si mai si umbli si cu altii, cum vine asta, eu stiu ca partenerul trebuie sa fie fidel celuilalt mai ales daca au cladit in aceea relatie multa iubire, nu stiu cum gandesti thu dar eu gandesc total opus si nu as fi de acord cu asa ceva(eu zic sa nu-i mai dai voie sa mai faca asta)(daca ea se indragosteste de althul facnd treburi d astea thu ce ai sa faci? Iti zic eu ca-ti va fi rau si vei suferi pe urma)Asa ca ia masuri!
Nu te supara ca nu-s de acord cu tine dar nah asta e raspunsul meu!(bun rau ia-l cum vrei uh)happyhappyhappyhappyhappy

| Rizer a răspuns:

Salut!
Nustiu ce fel de om esti thu dar eu nu as accepta asta niciodata sa ma pun in locul tau, sa fiu eu baiat si prietena mea sa-mi faca asta, adica sa iasa cu altii si chia sa fac prostii cu ei ba chiar sa se culce cu ei(chiar daca nu pune suflet), pai ce naiba e asta? Asta mai e relatie sau scuze ca-ti zic asta e curvareala adica eu umblu cu tine te iubesc thu ma iubesti si mai si umbli si cu altii, cum vine asta, eu stiu ca partenerul trebuie sa fie fidel celuilalt mai ales daca au cladit in aceea relatie multa iubire, nu stiu cum gandesti thu dar eu gandesc total opus si nu as fi de acord cu asa ceva(eu zic sa nu-i mai dai voie sa mai faca asta)(daca ea se indragosteste de althul facnd treburi d astea thu ce ai sa faci? Iti zic eu ca-ti va fi rau si vei suferi pe urma)Asa ca ia masuri!
Nu te supara ca nu-s de acord cu tine dar nah asta e raspunsul meu!(bun rau ia-l cum vrei tu)happyhappyhappyhappyhappy

| bruno9432 a răspuns:

In primul rand ar fi util de stiut daca este prietena sau sotia ta? big grin
Nu poate nimeni sa iti spuna daca faci bine sau nu... daca esti fericit cu ea si o iubesti. si te iubeste atunci faci bine big grin
Sincer, eu impart multe si nu sunt egoista. dar persoana iubita nu as putea sa o impart cu nimeni...

Răspuns utilizator avertizat
| demonel a răspuns:

Frate dai bataie ......la mai mult si la mai mare

| bebe_7919 a răspuns:

De ce nu incercati in 3, daca tot esti asa binevoitor?

de ce nu te duci si u cu ea in discoteca? apropos cati ani ai? din punctul meu de vedere asta nu este o relatie fericita...cu atat mai putin o casnicie perfecta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu apreciez ca esti intelegator, ca poti sa ai o astfel de relatie si sa fii si fericit. Acuma eu am o curiozitate, cati ani ai tu? Daca ai suficientiwinking atunci te inteleg si recunosc ca este singura solutie sa fiti fericiti cand sunteti impreuna, in rest ea face ce vrea dar este sincera cu tine. Daca nu ai suficienti, atunci nu cred ca este chiar ok. In orice caz, doar tu trebuie sa fii fericit, ce credem noi este... poveste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum a spus si Oliana, tu cati ani ai? si ce diferenta de varsta este intre voi? daca diferenta este mare, mai mult ca sigur accepti acest compromis de dragul de a avea o iubita mai tanara decat tine ori...nu o iubesti.nu este posibil sa accepti asa usor ca persoana iubita sa fie sarutata si mangaiata de altcineva...eu nu concep asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai NicuNebunu mai,,, ai citiva pe care i-ai aburit pina acum dar pe mine nu poti. Tu ai postat intrebarea asta din doua motive. Unul ca vrei sa afli parerea unora despre libertinismul asta in general.Al doilea este ca chiar daca ai o relatie de felul asta nu-i nici o brinza serioasa si tipa nu vine la tine decit pentru un banut, un pachet de tigari sau cind n-are cu cine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niculeee mai taie un pic ca am inghetat si nu mai pot sa ma ridic d'aci...Au au auuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NicuNebunu sa-ti spun de ce nu te cred.Ptr ca nu as avea nimic impotriva libertinismului ala dar o casnicie necesita si copii si nu cred ca esti unul din aia care sa se intrebe;-Mai tata a cui doamne iarta-ma mai esti si tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai mult decat perfecta...cred ca traiti in rai...nu va plictiseste atata iubire de impartasit? Fratilor, cat sunteti de generosi si de toleranti! Nu am inteles, pana la urma e vorba de iubita sau de sotie? Si nu am inteles, tu esti papagalul sau sotul...si...nu am inteles nimic, in fond! Ce naiba doresti sa verifici? Din partea mea...sanatate maxima si minte cu carul, ca vad ca de iubire nu duceti lipsa! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@NicuNebunu: ne-ai inchis gura si lui Harciog si mie, nu vezi ca nu putem sa ne mai exprimam? Nu ne place? Ba, ne place la nebunie!
Fericire eterna, ti-am si dorit! Am fost cei care am tratat cu aceeasi seriozitate ca tine intrebarea ta!