| Lolittaa a întrebat:

Sa va povestesc am trecut in clasa a10a acum ...clasa a 9a a fost oribila cum va fi si anul acesta de altfel o fosta colega de la gimnaziu cu care am fost buna prietena la inceputul clasei a 9a a inceput sa le povesteasca colegilor mei de liceu ca sunt fitoasa si increzuta si nesuferita ca nu bag in seama pe orcine ca am cred frumoasa, desteapta si chiar si-a afcut singura un orcaol in care a completat in numele meu co o gramada de tampenii iar de atunci nimeni din clasa si nici din liceu nu vorbeste cu mine ma simt.invizibila toti ma vad ca pe o increzuta cu fite si sunt total invers sunt foarte modesta nimeni nu vrea sa se apropie de mine sa ma cunoasca cu adevarat vreau ac anul acesta sa ii afc ceva sa fie ea in locul meu cum credeti ca as putea proceda? fara chestii de genul tu esti mai desteapta las-o pe ea s faca ce vrea fii indiferenta ...pentru ca am ajuns sa plang din cauza ei zilnic ca nu am prieteni ca sunt singura locuiesc singura si atunci cand as impartasii si eu cu cineva bucuria sau tristeatea nu am pe cine sa sun sau sa invit la mine acasa nu am nicio prietena si niciun prieten ce ot sa fac?

1 răspuns:
| byancacool a răspuns:

Buna.Incearca sa vorbesti cu acea fata si sa incerci sa clarifici lucrurile sa ii spui ca nu are dreptul sa spuna asemenea cuvinte despre tine si cerei o explicatie iar daca nu iti va da nici una si va continua sa te critice incearca sa te integrezi intr-un grup de prieteni mai intelegatori ca banuiesc ca ai si tu ceva colegi mai calumea ca sa zic asa iar daca nu merge incearca a le explici ca totul e o minciuna a ei si sa ii rogi sa iti dea sansa de a arata cine esti.Bafta si sper ca te-am putut ajuta. Dar totusi daca vrei iti pot lasa id-ul meu si daca vrei putem sta de vorba te pup.Id-ul meu este byanca_seaside11.