| Paulinaxoy a întrebat:

Pana acum la scoala am fost ca un fel de sefa, toti se bazeaza pe mine, imi spun secretele lor, am si hateri laughing, ma pun sa iau decizii importante. Am o prietena foarte buna care e cea mai desteapta din clasa si ma asculta mereu. Dar in vara asta s-a dovedit ca am mai multi hateri decat credeam eu si ca prietena mea imi cam da concurenta, adica mi-a zis direct ca vrea ea sa fie cea mai buna. Mi-a cam picat fata cand am auzit-o si i-am zis ca e ok sa fim impreuna sefe. Dar ea a zis ca vrea sa fie singura. Nu vreau sa zic ca sunt rea, sunt prietenoasa cu toata lumea dar pana sa ma cunoasca cineva spune ca sunt fitoasa. Am zis sa ma schimb sa nu se mai bazeze toti pe mine si sa nu le mai accept toate cerintele. Sa o las balta de prietenie daca ea este asa. Credeti ca e bine?

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa le dai si altora sansa sa fie sefi, nu doar tu. tot ce are un inceput, are si un final.
Daca tu ai avut dreptul sa fi sefa si sa vezi cum e, de ce nu nu aiba si ea acest drept? Totusi, e prietena ta... Macar pentru ea ar trebui sa fii mai putin egoista

| Paulinaxoy explică (pentru Mayar):

Nu eu am ales sa fiu "sefa", nu e vina mea ca, colegii ma plac mai mult pe mie.happy