| copilchinuit a întrebat:

Sa va spun povestea mea, una tristasad
Am 15 ani si sunt fata, locuiesc la tara. Tatal meu e un betiv, de cate ori se imbata si vine acasa, are chef de scndal.Mama lucreaza, iar el nu munceste nicaieri...mami mai vine acasa cu diferiti colegi de serviciu care livreaza in fiecare zi painea si tata zice ca umbla cu soferii si d-asteachatterbox
Ii vorbeste cu "fa", o da dracu si numai vorbe d-astea.
Avem 2 case... o casa normala si una cu etaj, dar nu e terminata si el zice ca daca nu era el nu aveam unde sa stamlaughingeu stau si ma gandesc daca nu ar fi fost mami, strangatoare si zgarcita cum e ea, nu ar fi ridicat casa nici pana la placa
Sa dau exemplu de o intamplare din seara asta:Mami s-a dus la serviciu(tura de noapte). pe el l-am gasit la calculatir, facea chestionare, ca a avut permis si l-a prins baut si i-a luat permisul.mami are si ea permis de 1 luna...deci,el statea la pc si eu am venit acasa, ca de obicei i-am zis:"sarut mana" (asa sunt invatata) si i-am zis sa se dea ca maine am teza si am de invatat. S-a dat, dupa aia m-a sunat mami sa ma intrebe ce fac si el a intrebat-o de cheile de la masina, ea i-a zis ca nu i le-a luat ea, ca nu stie unde sunt.
De fapt, mami i-a luat cheile pentru ca-i era frica sa nu plece iar beat cu masina(a mai plecat si ieri si alaltaieri si acum 4 zile) si el a inceput sa faca scandal ca sa-i dam cheile(era baut)
Vorbea asa urat:"firi-a dracu sa fii cu mama ta, firi-a dracu de nenorocita dracu'"' si tot d-astea...eu ascultam terorizata si lacrimile-mi curgeau din ochi... zicea "bag divort de mama ta, nu mai pot, m-a imbolnavit"
laughingin gandul meu:"ea pe tine, m-ai imbolnavit tu pe mine, nu mai sunt un copil normal"
Acum 2 saptamani, cand ei s-au certat, dintr-o data, a-nceput sa-mi bata inima mai tare, plangeam, nu mai puteam sa ma opresc, respiram ff greu, simteam ca ma sufoc, m-au scos afara is mi-au amortit mainile si picioarele si nu mai puteam sa merg
acum, in seara asta, el a sunat-o pe mami dupa chei si nu a raspuns si el a dat cu telefonul si el m-am speriat ff tare si iar simteam ca nu mai pot respira
Adevarul e ca si mami e de vina, ca il da si ea dracu si d-aia mananca bataie si il face in toate felurile:"Firi-al dracu de betiv cu mama ta"

Scuze ca am scris atat, multumesc celor care imi citesc povestea, ea nu e toata... m-am decis s-o scriu in word, cine vrea sa o citeasca pe toata sa-mi lase id-ul la privat...si astept parerile voastre despre cele scrise mai sussad

7 răspunsuri:
| Sshine a răspuns:

Sincer, m`ai cam impresionat happy stiu ce inseamna certurile intre parinti, mama e la a 2-a casatorie, s`a despartit de tata ( cel biologic ) cand aveam 1 an jumate... s`a recasatorit acum 10 ani... Si happy ma rog, chiar vreau sa stiu toate povestea o sa-ti las ID`ul meu pe privat ca sa vorbim ^^.

| Maria_5356 a răspuns:

Povestea ta m-a impresionat, de aceea te sfatuiesc sa FII TARE! pentru amandoi, si daca ai putea sai "impui" o regula la tatal tau de a nu mai bea, si sa ai o legatura cat mai stransa cu mama ta ar fi foarte bine, eu te-as sfatui sa iei o decizie: sa vorbesti cu mama ta despre aceasta situatie, si un timp sa va mutati undeva, la rude, sau la bunici. pentru a se mai calma " tornada" pentru ca aici esti tu la mijloc, si tu ai traume, vezi dezastru provocat de eficienta de alcool si multe altele, si pentru varsta ta, te suprasoliciti... eu iti doresc bafta in tot ceea ce faci.si daca mai te pot ajuta cu ceva cu cea mai mare placere :*

| Adina_9977 a răspuns:

sad trista poveste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu copila, stiu ca e greu dar concentreaza-te pe scoala fa-o pe maicata sa fie mandra de tine. Macar bucuria asta sa o aibe. Nu o invinovati pe ea. Normal ca injura crezi ca nu e satula? Nu stiu ce sa zic incearca sa vorbesti cu taicatu cand e cat de cat trez. Pana la urma esti copilul lui poate daca vorbesti tu el coboara cu picioare pe pamant. Da-i sa citeasca povestioara ce zici ca vrei sa o scrii in word daca asa ti-e mai simplu.
Bafta.

| Elena_4068 a răspuns:

Am raspuns la intrebarea de dinainte.

| Frumusika24 a răspuns:

Si eu am aceesi poveste crying

| copilchinuit explică:

Inca ceva:va rog sa-mi iertati greselile de scris, dar m-am grabit foarte tare...maine am teza si nu pot sa ma concentrez delocsad