| TaylorMomsen a întrebat:

Sa zicem ca ai murit [sa zicem]. Te intalnesti cu Dumnezeu care te intreaba:
-Vrei sa ramai in Rai sau sa te intorci pe Pamant?
Ce ai raspunde? De ce? big grin

Răspuns Câştigător
| rraluca a răspuns:

Vreau sa ma intorc pe Pamant.
De ce?
Pentru ca pe Pamant sunt oamenii pe care ii iubesc, si care ma iubesc pe mine, aici invat ce e bine si ce e rau, aici ma pot feri de rau si ma pot apropia de bine.Pe Pamant e si persoana pe care o iubesc si cu care imi doresc sa am o familie si unu, doi copiihappy. In Rai poate totul ar fi mult prea frumos, mult prea usor, nu as putea sa invat, sa fac asa multe lucruri ca si aici, pe Pamant, si acolo, nu as avea langa mine familia, prietenii si nu in ultimul rand, persoana pe care o iubesc mult tongue dar tu, ce ai alege si...de ce?

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

As vrea sa ma intorc. As spune ca eu cred ca inca nu a venit vremea mea, ca mai am multe de facut pe Pamant.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă m-aş întoarce pe Pământ, aş face-o doar sub forma unui înger păzitor să am grijă de cei dragi pe care i-am lăsat în spate happy

| User a răspuns:

Rai, clar. Pentru ca acolo e mult mai bine decat pe Pamant.

| fluturas a răspuns:

Rai, normal happy
cred ca e mai bine in rai decat pe pamant big grin

interesanta intrebarewinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa ma intorc pe pamant, dar de ce sa traim din vise?

| xibalba a răspuns:

Pe pamant, dar nu in romania. De ce? Ca stiu care e treaba pe pamant, in rai nu prea stiu laughing

| OanaG a răspuns:

Pe pamant...sa mai am parte de cateva clipe minunate, pentru a ma putea distra, sa fiu alaturi de familie, prieteni etc.Pentru a nu fi uitata deoarece uneori cei care se duc la "doamne-doamne "hee hee sunt uitati.

Vreau sa ma bucur de viata. l`as implora sa ma mai lase pe Pamant cateva zile si acele zile le-as trai la maxim.

Te pup

| cosima11 a răspuns:

Hmm. buna intrebarewinking as alege sa raman in rai deoarece pe pamant e atat de multa rautate, ura si invidie si poate daca as ramane acolo m`as intalni cu cei care au decedat din familia mea, si cu un prieten dupa care si in ziua de azi plangsigh si as fi mai aproape de dragostea si bunatatea Lui Dumnezeu si de ingeri si. multe :d

| cretzufinish a răspuns:

Pacat ca nu exista cale de intoarcere tongue

| Anca a răspuns:

In mod sigur as alege sa ma intorc pe Pamant.

De ce?! Pt un singur motiv : As alege un alt curs al vietii. Sa vad daca imi va fi mai bine in prima viata sau in a doua. Asa mi-as putea da seama si de greselile pe care le-am facut in prima viata si as stii sa ma feresc de anumite lucruri.
E ca si cum spui :" Daºmi Doamne mintea de pe urma" happy

| Marii a răspuns:

Daca ma intorc pe pamant sa fie alta tara, alt oras. Daca nu, raman in rai. happy

| PisicaAristocrata a răspuns:

As vrea sa ma intorc, fiindca iubesc viata.

| Pisiii :x a răspuns:

Rai cu siguranta! Asa ii pot pazi pe toti cei dragi... pot sa le ofer bine si sai feresc de tot cei rau. Si ma voi simti si eu bine.

| Kynext a răspuns:

Pe Pamant. Daca m-as duce in rai, totul ar fi perfect si m-as plictisi.Asa,daca ma intorc pe Pamant e ca si cum as adauga niste "sare si piper" experientelor melebig grin

| TaylorMomsen explică:

Foarte interesante raspunsurile. Imi va fi greu sa aleg unul castigator...
Mai astept si alte opinii happy

| TaylorMomsen explică:

Raluka, pana sa citesc raspunsul tau as fi spus Rai. Uite ca m-am razgandit happy. As alege sa raman pe Pamant. De ce? Din aceleasi motive ca si tine tongue. Si sa stii ca iti dau fundita tie!

| adydassler a răspuns:

Pai mas intoarce daca as sti ca dupa ce mor iar ajung in rai...winking

| Maria_3931 a răspuns:

NU ai specificat...cum sa ma intorc! Daca te-ai referit sa ''reintru'' in corpul meu si sa incep o viata noua as alege Pamant. Daca te-ai referit sa fi murit si sa raman fantoma as alege Rai(nu vreau sa stau toata viata mea de fantoma langa uni care nu am inteleg sau nu ma vad sau aud)

| insomnia a răspuns:

As vrea sa ma intorc pe Pamant

| madalynaaa a răspuns:

As vrea sa ma intorc pentru ca viata e frmoasa si merita traita sau poate ca as vrea sa ramin ca as vedea ce fel de prieteni am avut si ce este in mintea lorhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista un singur Rai pentru toti. Oamenii-s diferiti si percep diferit fericirea.As alege Raiul meu, desigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In rai.am auzit ca sufletului ii e groaza sa mai intre in corp daca are ocazia.probabil el este curat si frumos, si cand vede mortaciune supusa putrezirii, nu-i mai trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege raiul. Daca El a hotarat sa ma cheme, de ce i-as schimba decizia?