| AvalohAlyn a întrebat:

Daca Dumnezeu ti-ar oferi sansa sa vezi raiul si sa stai in El dar te-ar intreba daca vrei sa te intorci pe Pamant sau sa ramai in rai, tu ce ai alege?

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Cu siguranță Pământul, poate sună ciudat că prefer să mă întorc printre egoismul și intoleranța oamenilor dar nu vreau nici să trăiesc doar în lumea celor buni din Rai, unde totul e ca în paradis.
Vreau să înfrunt viața de aici așa cum pot, să mă bucur de ce e frumos nu să fug undeva unde știu cu siguranța că-mi va fi mai bine

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Raiul a fost pe pamant asa cum arata Geneza, iar paradisul conform Bibliei va fi tot pe pamant.isaia65:20-25

| mudokins78 a răspuns:

Mas intoarce pe pamant, in rai ajung oricum!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Să rămân pe veci în Rai, cine s-ar întoarce în suferință şi păcat? Mă gândesc că sufletul meu se va lega imediat de Creator, deja nu îmi doresc să mă întorc aici. happy

| MarioDraghi a răspuns:

Nu as alege eu l-as lasa pe Dumnezeu sa aleaga, pentru mine...