| brokxy a întrebat:

Sa zicem ca as vrea sa merg intr-o excursie de grup ca nu am cu cine merge, nu se cere partener dar poti avea totusi, ar fi ceva ciudat sa merg cu niste necunoscuti? Totusi toti am avea acelasi scop, de a vedea niste locuri.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Merg eu cu tine in excursie si asa o sa ai cu cine mergewinking!

| Andreeush a răspuns:

Dar nu vei avea pe nimeni cunoscut și nu cred că ar fi ok.
Oricum e decizia ta.

| Emma30555 a răspuns:

Poți încerca, nu ai ce pierde, depinde cum te simți tu, sunt persoane care călătoresc singuri, se mai împrietenesc cu alții etc, depinde de persoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa mergem in padurea baciu?

| Laura48 a răspuns:

Interesant ca. textul scris de tine nu are niciun semn de intrebare :-))
Deci, care e intrebarea? Virgula, punctul, semnul de intrebare si exclamare. au un scop: dau sens unui text.

Cu toate astea, am incercat sa imi dau seama cam ce ai vrut tu sa zici acolo. Practic, raspunsul l-ai scris chiar tu, ca nu ar fi ciudat sa mergi intr-un grup care oricum are acelasi scop; personal nu as considera ca e ciudat, mie nu mi-ar fi greu sa schimb o vorba, doua cu lumea din jur, cat sa nu simt ca sunt in afara grupului, dar, in acelasi timp, sa acord atentie si locurilor pe care le vizitez si pentru care merg, in fapt, in excursie.
Parerea mea e ca depinde ce fel de persoana esti, daca iti place sa socializezi sau nu, daca te simti bine intre mai multe persoane sau, mai degraba, daca ar fi doar 2-3 prieteni/cunoscuti cu tine.