| loverul97 a întrebat:

Sal all! Am si eu o intrebare in legatura cu ochii; Am avut un monitor LG performant si intre timp s-a stricat,de atunci am imprumutat unul foarte vechi,e mare,alb stiti voi si am constatat ca am o problema la ochi sad,Vad foarte foarte clar,vad sa citesc foarte bine, nu am dureri de cap, nu-mi lacrimeaza ochii...dar cateodata o data la doua zile imi apare o ceata care persista cateva secunde, clipesc iar dupa dispare...tin sa mentionez ca stau aproape de monitor, repet vad foarte clar doar ca imi mai apare o ceata la ochiul stang. Va rog frumos sa ma ajutati! Multumesc

4 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Daca stai foarte aproape de monitor dai de gandit ca totusi ai nevoie de o dioptrie fie ea si mica, mergi la un consult oftalmologic, si inca ceva, monitoarele vechi nu au protectie..Succes!

| loverul97 explică (pentru stejara2):

Pai se intampla mai rar chestia cu ceatea... crezi ca pot scapa de ochelari

| stejara2 a răspuns (pentru loverul97):

Da poti sa nu ai nevoie de ochelari, dar va trebui sa faci un consult oftalmologic, nu costa mult si nici nu doare, si scapi si de stresul de a te gandi ca ai cine stie ce, poate fi si de la o lipsa de vitamine, dar asta cu analize afli, sanatate!

| loverul97 explică (pentru stejara2):

Mai am o intrebare! De la un timp cand intorc capul in partea stanga sau in partea dreapta imi apare o linie in fata nu stiu cum sa-ti explic adica o dunga care imi trece prin fata dar daca privesc drept nu am nimic! Mi-e frica de ochelari crezi ca pot scapa de ochelari si dupa faza asta? Ms mult.