| MioaraParalescu a întrebat:

Cum pot sa-mi fac cainele sa nu mai se tot traga si sa inebuneasca cand vede alt caine? In rest e cuminte ascultator la comenzi, dresat, dar asta e singura problema. Funda+vot la cine imi da un raspuns cat de cat folositor!

Răspuns Câştigător
| bogdi504 a răspuns:

Pai el cam asculta de tine...de ex. cand ii dai mancare se gandeste ca a primit mancare ca si-a aparat stapanul(tu)
Nu prea ai ce sa faci.In Romania la cati caini vagabonzi sunt pe strada... nu cainele e devina ci comunisti in fine nu asta conteaza.Ca sa-ti ti cainele linistit fata de alti lasa-l mai liber de ex nu-l lasa in lesa etc. al meu doar latra la alti.Cainele tau innebuneste cand vede alti pentru. ca ii e ciuda ca ei sunt liberi si pentru. asi impresiona stapanul ca sa-l lasi liber.De ex. cainele meu face in ciuda la aia care sunt legati rolling on the floor da cu labele in pamant si arunca pamant in spre ei rolling on the floor NU L-AM INVATAT eu SA FACA ASTA rolling on the floor dar are cu cine semana rolling on the floor ca sa stea mai cuminte lasa-l mai liber... daca l-ai tinut tot timpul acesta in lesa cand ii vei da drumul sa nu fie un loc ca pe astrada.il ti si tu cat mai mult in curte sau in tarc la bloc depinde unde stai.dar sa te si joci cu el.