| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU^^. cum poti retine mai usor sau invata mai repede lectiile de la scoala? sau la (matematica). ei bine cu matematica cred ca am o problema:0 nu ma descurc ori ce as face. am facut si meditatii de mai multe ori tot ce fac e sa irosesc baniisad. si chiar vreau sa-o pricep incerc la scoala sa-mi storcesc creierii da tot nu pot s-o pricep.tot timpul ma doare capul cand deschid o carte de matehappy... ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| GeorgianaGya a răspuns:

Daca tu nu intelegi nu are rost sa iti irosesti banii ci ai putea ruga un coleg care este un prieten de-al tau sau vorbesti tu deschis cu el, l-ai putea ruga sa iti explice si tie lectia mai bine. matematica nu este grea doar daca o intelegi. eu la scoala fac geometrie si algebra. la geometri sunt varza iar la algebra ma pricep. tu nu inveti pentru ca trebuie ci inveti pentru ca sa treci mai departe si viitorul sa iti rezarve ceva in viata. si in legatura cu matematica ...fi si tu mai atenta in clasa cand va da exemple la exercitii si altele. asa am invatat si eu. si crede-ma matematica mereu este folosituare. eeeee sper ca ti-am fost de ajutor.eu ies poate imi dai si mie funda daca crezi ca ti-a fost de folos raspunsul. bye si bafta cu scoala!

| mihhyroxyy a răspuns:

Facand exercitii si intreband pe cineva daca nu le-ai stiut.Ai putea sa o intrebi chiar si pe profesoara dsaa l-ai facut bine sau sa iti explice

| Andreea_Sorina_1975 a răspuns:

Repeta de mai multe ori si daca nu reti lectile cauta in vocabular