| ღSคภ๔яค a întrebat:

Sal TPUbig grin^^. O intrebare pentru prietena mea (ea nu are cont pe TPU). Ea ar vrea sa se faca fashion disigner sau chiar fotomodel (ca e foarte inalta.big grin)...si la ce liceu ar trebui sa se duca pentru asa ceva? Si cu ce medie s-ar putea intra? Funda+vot^^

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cand vorbim de fotomodel/manechin, liceul n-are foarte mare importanta. Doar nu te pune nimeni sa reciti din Eminescu, in timp ce mergi pe podium sau stai in fata aparatului de fotografiat. In schimb niste cursuri de manechin sau/si dans i-ar prinde foarte bine.
Iar daca vrea sa devina un designer (vestimentar si nu numai), ar ajuta-o foarte mult, daca ar urma un liceu de arte. Despre medie poate afla mai multe, dand un telefon la liceul ales. Succes!