| DeMentaa a întrebat:

Cu ce medie se intra la un liceu de designeri? vreau sa ma fac creatoare e moda dar si fotomodel.

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Daca vrei sa te faci designer, trebuie sa mergi la un liceu de art. i daca ai peste 8, 60 intri fara problemewinking

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

happyImportanta e facultatea pentru a deveni un designer, sa-ti iei licenta si posibil un master daca mai doresti, cu liceul nu iesi nici un designer vestimentar, in liceu faci doar chestii fanteziste, care i-ti dezvolta imaginatia si creativitatea doar.la facultate chestiile se complica, nu mai ai mana libera sa faci ce vrei, trebuie sa inveti tipare foarte bine, sa cosi si multe altele, nu e atat de simplu pe cat pare, e foarte multa muncahappy
Eu i-ti doresc succeswinkingpa

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vrei sa te faci fotomodel? Eu vreau sa te cunosc! big grin
La profilurile astea nu conteaza media cat banu... Ca si media se modeleaza... happy

lolita
| lolita a răspuns:

Ca sa devii foatomodel pe langa calitatile fizice iti trebuie foarta multa ambitie, sa fii dispusa la orice sacrificiu, si ca sa devii creatoare de moda trebuie sa urmezi facultatea de design si sa ai foarte mult talent la creat haine. iti doaresc succes, eu nu mi-am putut indeplini visul din cauza parintilor care nu m-au sustinut.

| MisterKat a răspuns:

Salut! Imi place ce planuri ai! Dar sa stii ca la liceele astea de design vestimentar se intra cu medii destul de mici. In Brasov, poti intra la un astfel de liceu cu medii cuprinse intre 6. 40- 8. 20(E vorba de Colegiul Tehnic Maria Baiulescu - "MIU"). Dar cum ti-a spus si BitterSweet, conteaza mai mult ceea ce faci in Facultate! Pentru a deveni fotomodel, nu iti trebuie prea multa scoala, eventual sa faci niste cursuri(dar la cei care au autorizare de la Ministerul Educatiei/Ministerul Muncii sau cam asa ceva.).

Mult Succes!

| ~LoOoLa~KyD~ a răspuns:

Pai ar trebui sa ai note mari la desen nu e logic!:d si la sport ca sa te menti in forma pentru ca fotomodelele nu sunt grase.

| SinguraticSingur2003 a răspuns:

Și cam la ce liceu vrei sa intri?