| Ady3835 a întrebat:

SAL TPU Dau funda cine stie sa imi explice unde modific optiunile cookie sau AdBlock la browserul de internet Google Chrome si internet explorer?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai multe persoane de aici nu stiu sa foloseasca functia RASPUNDE! Poate te-a ofensat lucrul asta dar nici tu nu ai folosit-o la primul tau raspuns! Eu nu stau sa urmaresc intrebarile in conditiile in care am si cca 100-150 de mesaje private (pe zi)de raspuns la ele + intrebarile fara raspuns de aici.
Prin acea functie vad imediat cui trebuie sa-i dau un raspuns repede ->>>cum este si cazul tau!
Si deci -> pentru google Chrome nu poti seta cookie-uril decat sa le stergi
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

Pentru Internet Explorer ->
1. Deschide Internet Explorer si da click pe meniul "Tools"'
2. Selecteaza "Internet Options"
3. Selecteaza "General"
4.La categoria "Temporary Internet files" da click pe ->Settings ->aici bifezi ce vrei tu pentru cookies-uri si click pe OK.

Pentru AdBlock in Chrome vezi ca ai o iconita in brovser pe care scrie ABP->click pe ea si ->>> Preferinte filtre. Aici setezi ce vrei tu.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce vrei de fapt de la cookie-uri? Sa le stergi? Dar de la AdBlock? Explica putin.(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului meu. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

| Ady3835 explică:

Daca sti sa imi raspunzi la intrebare foloseste functia de mai sus ...mersi! foto aici http://i.imgur.com/Wv9tt.jpg

| neluL a răspuns (pentru Ady3835):

Vorbesti la misto...si nu am sa-ti dau un raspuns complex care sa te ajute!

| Ady3835 explică (pentru neluL):

Nu vorbesc la misto. Eu am pus o intrebare iar daca stii imi dai un raspuns.mersi

| neluL a răspuns (pentru Ady3835):

Pai multe persoane de aici nu stiu sa foloseasca functia RASPUNDE! Poate te-a ofensat lucrul asta dar nici tu nu ai folosit-o la primul tau raspuns! Eu nu stau sa urmaresc intrebarile in conditiile in care am si cca 100-150 de mesaje private (pe zi)de raspuns la ele + intrebarile fara raspuns de aici.
Prin acea functie vad imediat cui trebuie sa-i dau un raspuns repede ->>>cum este si cazul tau!
Si deci -> pentru google Chrome nu poti seta cookie-uril decat sa le stergi
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

Pentru Internet Explorer ->
1. Deschide Internet Explorer si da click pe meniul "Tools"'
2. Selecteaza "Internet Options"
3. Selecteaza "General"
4.La categoria "Temporary Internet files" da click pe ->Settings ->aici bifezi ce vrei tu pentru cookies-uri si click pe OK.

Pentru AdBlock in Chrome vezi ca ai o iconita in brovser pe care scrie ABP->click pe ea si ->>> Preferinte filtre. Aici setezi ce vrei tu.