| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, deci mi-am ales profilul Economic la liceul din jud Brasov si am intrat, dupa ce termin liceul ies contabil cu diploma, dupa care pot sa ma duc sa muncesc contabil la o firma? si c-am ce salariu i-au? vreau sa-mi raspunda cineva care este sigur pe el... d-au funda si voturi sal.

1 răspuns:
| crissslaura a răspuns:

1.in primul rand brasov nu e judet ci resedinta de judet
2.se scrie cam, nu c-am
3.pentru a fi contabil dragutzule trebuie sa stii sa scrii frumos si corect
4.nu o sa ai cine stie ce salariu...cam300-400-500 de lei daca ai noroc.500 de lei poti castiga numai daca lucrezi la o firma destul de maricik sau ai un patron dragut si intelegator.am prieteni catre lucreaza pentru 150 lei sau 230 lei