| dicanio10 a întrebat:

E careva care a dat de atestat marfa pe CPI? Daca da, in ce a constat proba practica (adica traseu)? Cam cum decurge si cam ce se vrea de la candidati?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

In sfarsit o intrebare de calibrul meu, o sa urcati toti in cabina camionului si va scoate in afara orasului, proba e simpla nu trebuie sa ai temeri. In timp ce conduci o sa te intrebe timpii de conducere sau ce trebuie sa faci daca ia foc o roata, cum pui triunghiurile reflectorizante, te pune sa scoti trusa de prim ajutor sa zici cand expira, etc. Inainte sa pleci trebuie sa completezi diagrama tahograf cu km inainte de plecare, numele si prenumele tau, localitatea si data. Apoi cand opresti pui km care arata la bord, localitatea si trebuie sa scazi ca sa aflii diferenta (cati km ai condus tu). ATENTIE trebuie sa pui km de sosire sus, multi se incurcau si radeam cu colegii in spate de ei laughing pentru ca nu le ieseau km, zicea si instructorul ca habar nu au de matematica dar asta e mai greseste omul na. Nu uita sa mai dai cateva teste despre actele de transport si orele de conducere altfel daca nu le stii nu te trece deloc, daca e om bun si vede ca te balbai asa cum patise unul cu mine te va ierta, noroc si sa ciocnim un pahar de vin in cinstea autotrenurilor. Eu astept sa vad daca plec in Barcelona ca sofer pentru ca e grea situatia cu soferia si maicamea vorbeste cu o cunostinta sa vada ce poate face sper sa ma ia cu el.

| dicanio10 explică (pentru mgtow):

Multumesc de raspuns. bafta! sa prinzi un job in Spania.

| mgtow a răspuns (pentru dicanio10):

Cum a fost la examen?

| dicanio10 explică (pentru mgtow):

Mersi,a decurs cum ai spus. rezultatu a fost, ADMIS, acu o sa incep cautarilr, sper sa am noroc.

| mgtow a răspuns (pentru dicanio10):

Daca ai pe cineva care te baga e bine, altfel nu ai cum sa gasesti poti incerca la HARTL trans daca vrei. Cer o groaza de acte dar merita pentru inceput pana se calmeaza situatia cu locurile de munca.

1 răspuns: