| Admiraljoker a întrebat:

Salut TPU, am și o întrebare, m-am înscris pentru C+E am dat sala, am luat-o și urmează traseul pentru C și din cate am înțeles alta sala și alt traseu pentru E, iar pentru atestatul CPI Marfă am înțeles ca este un test cu 100 de întrebări pe calculator din care trebuie sa faci 70 iar apoi urmează alt examen, proba scrisa cu 20 de întrebări din care sa faci 14 corecte și ca ar mai urma încă odată o proba practica" traseu " în care mergi cu politistul de la ARR care iti spune tot felul de întrebări și te plimba o ora! Chiar asa vor decurge lucrurile cum am specificat mai sus sau greșesc undeva? Eu am luat sala pentru C și urmează traseul și acum ca am văzut toate acestea m-a luat frica, mulți spun ca este foarte greu CPI-ul atestat și ca fără atestat nu faci nimic cu categoriile obținute pe permis, adică banii cheltuiți degeaba, nu știu ce sa mai cred. Toți spun ca au luat, ca au făcut dar nimeni nu spune cum a decurs fiecare în parte asa ca-i întreb pe cei care au dat si obținut de curând toate acestea ca am găsit doar informații vechi din 2010 pana acum. Poate îmi explica și mie cineva exact cum stă treaba. Mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu exista categoria C+E, ci categoria CE si pentru a obtine trebuie sa obtii anterior categoria C. De asemenea pentru a obtine categoria C este nevoie sa ai categoria B.
Pentru fiecare dintre ele este obligatoriu sa faci separat scoala de conducere si separat examinarea (probele teoretica si practica) pentru obtinerea respectivei categorii.