| Ady3835 a întrebat:

O intrebare care mie mi se pare destul de stupida dar totusi o pun happy. Exista virus in pc care sa stearga iduri din lista messenger? astept raspunsuri big grin Mi-a zis verisoara mea ca ia sters idul meu un virus big grin

Răspuns Câştigător
| bluexaren a răspuns:

DA, dar e foarte greu de conceput, are nevoie de credentialele tale de login la yahoo pentru a accesa contul tau, dupa care are nevoie de packet pentru stergerea id-ului. Asta daca te referi ca tu sa iei un virus si sa iti stearga din lista, daca nu, se poate in alt mod, exista destule programe cu care te loghezi tu cu credentialele tale si te poti sterge din lista altuia, acesta nu este un virus ci un program oarecare.
Si nu exista virus in pc ci exista virus pe hard-diskul tau care ia acces la anumite librarii din sistemul tau de opearare, de obicei " windows " si face ceea ce e programat sa faca, doar daca este executat.

1 răspuns:
| Blanky a răspuns:

Crekai invers virusul ia sters id din lista ei. oricum eu cred ca aveam un virus ceva de genu.Am intrat pe id lui vara meah si pe al meo deoata si urmatoarea zi ii avem pe cei 243 de prieteni a ei in lista de adress book contacts ei dadeau massuri si ma aveau si pe mine acolo.dar nu putam sai sterg pe toti deodata din adress book pe toti si i-am sters pe rand straight face. Pentru tine as zice sa iti iei un program de aparat kalk sau sa-l duci la Uncle Sam ca sa-l verifike...PS spune-le sa nu`ti sterga chestile tale :d o sa prikeapa eioh go on. Oricum nu cred ca exista asa ceva (Verisoara tha o fi facut o gluma proasta, ori o fi sters ea din greseala, ori o fi intrat altcineva pe id ei si a sters ceva pe acolo ) happy sper ca te-am ajutat:d