| Andre a întrebat:

TPU plac un baiat de la scoala si el se uita mereu la mine in timpul orei cand raspund pente tot si eu il plac e nou la noi in clasa cum sa justific faptul ca il plac?

2 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu faci tu pasul asta. Baiatul trebuie sa faca primul pas. Daca ii spui ca il placi sau faci ceva ca sa se inteleaga asta, s-ar putea sa te ignore total si sa nu te mai bage in seama deloc.
Si, daca chiar ii spui cu ce te ajuta asta?
Daca el nu te place, tot ceea ce faci este in zadar si totul se va intoarce impotriva ta.
Iar daca el te place o sa iti spuna atunci cand este pregatit.

| tarancamelia a răspuns:

Roaga o prietena sai spuna sau scrie-i un bilet si il pui in pauza in banca si sal vada, daca esti mai curajoasa, daca nu asteapta pana vezi cati zice el ceva...bafta...funda