| Micutza_5619 a întrebat:

SAL TPU:X...sunt noua pe aicea dar am si eu o intrebarehappy. In data de 22 iulie am depus dosaru pentru inregistrare la somaj, si mi'au spus ca in termen de 60 de zile imi vor cauta un loc de munca, si din data de 1-25 sept trebuie sa depun al doile dosar pentru ajutoru de somaj, va rog spuneti; mi daca il depun in 10 sept cand imi va da primul somajthinking

Va multumesc! pupicii:*:**

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii nr. 76/2002 vei avea dreptul la indemnizatie de somaj de la data inregistrarii celui de-al doile dosar si vei primi prima indemnizatie in luna urmatoare, rspectiv in luna octombrie, corespunzator cu numarul de zile calendaristice ramase din luna septembrie. Data exacta a platii o vei afla de la AJOFM, respectiv din decizia de acordare. Numai bine!