| MentalWar a întrebat:

Sall all!
Am o intrebare happy Am un laptop si as vrea sa ii schimb placa video.As mentiona faptul ca laptopul are doua placi video :Integrata si Dedicata! Daca stiti ceva in legatura cu schimbarea placii va rog sa imi raspundeti!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Doar pe cea dedicata poti sa o schimbi! Cea integrata este in placa de baza. Pentru placa video integrata trebuie sa schimbi placa de baza.
Ca sa vezi ce placa video ai, intra in Start->Run ->Dxdiag ->aici ai date despre pc-ul tau.
Bafta!

| MentalWar explică (pentru neluL):

Mersi mult! Costurile schimbarii placii video sunt mari?

| neluL a răspuns (pentru MentalWar):

In functie de performanta vor fi undeva pe la 600-700 lei minim pentru cea dedicata si 800-900 de lei pentru cea integrata + placa de baza.