| tweety_8071 a întrebat:

Sallbig grin La inceputul anului acesta scolar m-am transferat de la un liceu cu profil tehnic la un liceu cu profil mate-info si am dat examen de diferenta la informatica si matematica.Am 3 intrebari: 1.Am ceva probleme in familie si o sa trebuiasca sa ma mut din judet, este posibil sa ma mut in alt judet la alt liceu cu profil diferit de exemplu turistic(din sem 2)? 2. Daca e posibil transferu o sa mai dau diferenta? Ca am auzit ca daca te muti de la un profil mai bun la altul mai slab nu mai e nevoie... 3. Daca sunt corigent la 2 materii mai pot sa ma transfer din al doilea semestru? Multumesc:*

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Poti sa te transferi si daca esti corigent, dar s-ar putea sa nu te accepte cei de la turism, sa n-aiba locuri. Diferente trebuie sa dai fiindca nu ti se poate incheia situatia scolara si nu se poate completa foaia matricola.