| BeLyNdA a întrebat:

Aceasta este o intrebare pentru cei care au invatat engleza. Cei care ati invatat engleza va fost greu? Cum ati facut? Va rog sa imi spuneti si mie daca ati invatat engleza usor si daca da cum.Va rog!

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Eu fac engleza la scoala inca din clasa 1 (acum fiind in clasa a 8-a), dar nu am facut cine stie ce pe la ore (mai mult ne distram). Engleza ca lumea sa invat am inceput prin clasa a 7-a si pot sa spun ca, desi pana atunci nu mi-a placut engleza (cred ca motivul era ca nu o stiam ), am reusit intr-un an ( bineinteles cu meditatii) sa vorbesc cat de cat fluent in engleza, la capitolul gramatica stau cat de cat bine, am participat la diefrite concursuri si olimpiade numai pentru a-mi dezvolta vocabularul. Ceea ce vreau sa spun ca nu e greu, totul este sa iti doresti asta cu adevarat. Bafta!happy kiss

1 răspuns:
| m0gd0 a răspuns:

Eu nu am ivatato asa bine dar inca o invat si ma pricep destul
de bine