| ToxiCDeatH12 a întrebat:

Am o intrebare. Se apropie Craciunul si... e o fata pe care o iubesc( stie asta) si nu stiu ce ii pot cumpara de craciun. Intrebarea este valabila si pentru ziua de nastere ( 26 martie) dar este mai tarziu. Vreau raspunsuri care sa foloseasca. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Iti zic eu un secrettongue fetele in general iubesc foarte mult:Florile, jucariile d e pluj, bijuterii, parfumuri, rochii, bibelouri, esarfe..etc ai multe de ales, important este s-o faci cu mult drag si o vei surpinde bafta.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stie ca o iubesti, dar de ce nu sunteti impreuna? Nu e deloc in regula. Ce parere are ea fata de sentimentele tale? Daca o fata nu e intr-o relatie cu tine, e ciudat sa ii iei un cadou. Nu as recomanda asa ceva.
Daca ii dai un cadou, ofera-i ceva care mai mult sa sugereze decat sa tipe in gura mare ca o iubesti.
Un cadou prea mare, prea important pune presiune. Mai ales cand fata nu e cu tine intr-o relate.
Poti sa ii oferi timp de calitate. Si la sfarsit, cand plecati fiecare acasa ii oferi ceva simbolic.

Cel mai bun cadou pe care i-l poti face este ceva simbolic, care sa nu coste prea mult, dar care sa aiba de-a face cu ce ii place ei.
Daca o iubesti inseamna ca o cunosti. E foarte important acest aspect. Un cadou e cu atat mai important cu cat demonstreaza ca ai ascultat-o si ti-a pasat de ce isi doreste ea.
Daca iei ceva inscriptionat cu voi e un mesaj ca vreti sa fiti impreuna mult timp. Dar eu as merge pe cadourile astea dupa ce sunteti de ceva timp intr-o relatie. Inca nu va cunoasteti suficient de bine incat sa stiti daca va doriti sa fiti impreuna o vesnicie.
Ofera-i ceva care sa ii spuna ca iti pasa. Ca o asculti. Ca vrei ca ea sa reuseasca. Poate gasesti un cadou potrivit care sa o ajute indirect sa evolueze in domeniul care ii place. Ceva de care se poate ajuta ca sa devina mai buna.

| ToxiCDeatH12 explică (pentru Bacemi):

Cine a zis ca nu suntem impreuna?

| Bacemi a răspuns (pentru ToxiCDeatH12):

Ca iubesti o fata si ea stie nu e totuna cu faptul ca ai o relatie. Puteai fi mai explicit.

| ToxiCDeatH12 explică (pentru Bacemi):

Sa intelegi: Suntem impreuna de jumate de an

| Chαяtreux a răspuns:

Ceva personalizat. un pandantiv pe care sa scrie ceva dragut thinking

| Hieer a răspuns:

Cu bijuteriile nu dai gres niciodata. o bratara, un lantisor, o pereche de cercei. Un maimutorilaughing...o esarfa, un ceas...o brosa cu zodia ei sau cu initiala numelui sau.

| împartezâmbete a răspuns:

Sau poti sa ii cumperi un parfum de exemplu, produse de cosmetica genul acesta! idei sunt multe, tu trebuie sa fii original

| iuli29 a răspuns:

Un colier dragut. O bratara.
Un lantisor cu pandantiv personalizat si dc nu si o rochie ceva care sa se asorteze. Fii creativhappy

| Mikiiiiiii a răspuns:

Un lantisor cu initiala ta sau a ei

| DenySiGaby a răspuns:

Stiu eu ce sa ii cumperi! Du-te la o firma cu o poza dea voastra. Acolo poti sa personalizezi o perna sau o cana cu poza voastra. :X Mai bine cumpara o perna in forma de inimioara si personalizeaz-o! Sau cumparai un ceas de mana. Eu ador ceasurile dar vezi daca si ea le poarta succes tongue Iubiti-va mult. Fundita?

| ION696 a răspuns:

Dai la buci calumea cel mai bun cadou