| anonim_4396 a întrebat:

Am visat ca ma urmarea cineva cunoscut, printr-un `mediu` cunoscut, adica cunosc persoana si locurile pe unde ma urmarea, dar nu stiu daca ma urmarea sa-mi faca rau sau doar sa-mi spuna ceva sau ne jucam :/ :/ Faza era ca imi era frica!
Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Dyana8 a răspuns:

Am gasit pe un site : "Daca visati ca ceva sau cineva va urmareste in vis semnifica un bun indicator al faptului ca eviti o situatie in viata reala. Ca si majoritatea celorlalte vise si acestea isi au izvorul din simtamintele de anxietate din viata dumneavoastra reala. Alergatul este un raspuns instinctiv la amenintarile fizice din mediul in care traiti. De asemenea, daca in vis dumneavoastra sunteti cel care urmareste, semnifica ambitia si hotararea de a va urma si indeplini dorintele." Sper ca te-am ajutat. happy

1 răspuns:
| Choper a răspuns:

Deci cand te urmareste cineva, trebuie sa te opresti in loc si sa-i spui STAI, CE VREI DE LA MINE si cel ce fuge iti va da un cadou! ASCULATAMA CE SPUN EU, NU VEI PRIMII UN DAR DE LA UN PRIETEN CI DE LA DUMNEZEU IN 1, 2, 3 SAPT 1, 5, 10 ANI!