| UCHMadaraEMSh a întrebat:

happy As vrea sa stiu ce limbaje imi trebuie pentru a crea un joc. gen MT2, LoL, WoW, DOTA2, etc. sau browser based. si vreau si tutoriale pentru limbaje in limba romana daca se poate va rog. Funda

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Daca nu esti satanist si nu cunosti limbaju trupului, semnele ascunse ale imaginilor, jocul creat de tine nu va avea niciodata succes.Cauta pe youtube subliminal messages. Daca nu ai astea, nimeni nu te baga in seama.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

rolling on the floor limbaj de programare.

| IustinGood a răspuns:

Javascript, C++, PHP, mai sunt si altele dar astea sunt baza. Dar nu poti crea un joc doar din tutoriale, trebuie sa te specializezi in acest domeniu, iti ia ani pana sa incepi sa creezi, un joc mic. Pentru inceput daca vrei sa creezi un joc, iti recomand Scratch-ul, este destul de usor, si este 2d. Il poti downloada de aici www.scratch.mit.edu/