| Dumitras_Paul_1993 a întrebat:

Sall, TPU as vrea sa va intreb cum as putea sa am vise lucide laughing?
DAU FUNDA big grin.

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

Salut!
Hai sa punem bazele:
Fa-ti un tic nervos sa faci ceva iesit din comun in fiecare zi.
1) Uite-te la ceas de 2-3 ori pe ora
2) Incearca sa iti pui intrebari mentale sa vezi daca nu dormi.

Daca esti in vis si te uiti la ceas de 2 ori conecutiv ora o sa fie diferita, si iti poti da seama ca visezi.

Daca in vis iti pui intrebari, nu vei putea sa te concentrezi, si asa iti dai seama ca visezi.

Odata ce avem bazele, putem sa incercam sa ne intindem in pat pe spate si sa stam nemiscati chiar daca ne gadila de nu mai putem.
Stam nemiscati, cu ochii inchisi pentru ca creierul nostru face verificari sa vada daca esti treaz.
Ca sa nu adormi, incearca sa gandesti cat mai mult, sa faci calcule, sa incerci sa faci tot posibilul sa nu adormi.

O sa iti dai seama ca esti in vis lucid cand vei incepe sa auzi chestii, si daca deschizi ochii vei halucina.
Daca incerci sa te misti nu te vei putea misca, si panica se va instala, dar asta este normal.

Cand ai ajuns aici, visul tau, este in mainile tale!

1 răspuns: