| RaluKkkk a întrebat:

Noi, la scoala avem un fel de proiect.Se intituleaza "Jurnalul noilor descoperiri despre dinozauri".Si eu nu stiu unde sa caut, daca puteti sa ma ajutati cu un site sau orice..nu stiu.Tot ceea ce se integreaza la noi descoperiri despre dinozauri.Si sincer,nu vreau mesaje gen "Cauta pe Google". Cine stie sa raspunda, sa raspunda.Bineinteles ca voi da si Funda, asa ca am nevoie foarte mare de ajutorul vostru!

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna Raluca,
Exista compendiu cu asa ceva la biblioteca nationala sau la biblioteca orasului din care faci parte. Desigur toti copii in ziua de astazi viseaza doar itnernetul, dar daca nu citesti nu vei face ceva original happy succes

| RaluKkkk explică (pentru MeConstantine):

Draga MeConstantine, nu visez doar internetul.Doar ca in carti nu gasesti nimic nou.Crede-ma,imi place sa citesc carti, dar nu gasesc acolo noi descoperiri.In fine, multumesc pentru parere.
P.S.:Chiar profesoara ne-a sfatuit sa NU cautam in carti pentru ca nu vom gasi ce avem nevoie acolo.

| MeConstantine a răspuns (pentru RaluKkkk):

Buna,
Am vazut o carte cu o titulatura similara la Biblioteca nationala din Bucuresti, carte datata din 2012 de asta si ziceam. Dar cum consideri

| RaluKkkk explică (pentru MeConstantine):

Ok.E chiar foarte frumos.Insa o intrebare...Cum ajung eu la Bucuresti? Ne cam despart vreo 300 de kilometri.Iar proiectul trebuie sa-l fac.Dar mersi ca m-ai anuntat!

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Un punct de plecare: http://www.scribd.com/doc/93045493/Filocalia-cj-7-octombrie
apoi:
http://www.scribd.com/doc/97533455/Dinozauri
si http://www.scribd.com/doc/72243743/Material
Si da nu pot calatori 300 de km cu viteza gandului :) dar daca vei avea drum pe aici te invit la un ceai :) Succes in orice faci :)