| BloodyHuman a întrebat:

As vrea sa intru la liceu pe profilui electronica si automatizari.Imi puteti spune ce ore se fac dar si ce pot sa ma fac cand il termin?

Răspuns Câştigător
| paulica2003 a răspuns:

Materiile sunt aproximativ la fel ca cele din clasa a 8-a, adica: mate, romana, fizica, chimie, biologie, geografie, istorie, informatica, limbi straine, religie, sport, la care se adauga obiectele de specialitate si practica. Ca fi facultate, poti urma in principal Electrotehnica sau orice alta facultate de la Politehnica. Dar nimeni nu te va opri sa faci o facultate din alt domeniu (Drept, Economie, Medicina, etc), daca tu vei dori.