| BluishAngel a întrebat:

Voi cum va relaxati la sfarsitul unei zile grele si obositoare? Funda big grin

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ma inchid in camera mea, pun muzica (nu ca nu as asculta 90% din timpul zilei) apoi fac ceva ce imi place foarte mult, cum ar fi sa desenez, sa citesc ce se mai spune pe forumurile pe care le urmaresc, ori ma uit la un film horror sau chiar scriu ceva, daca am inspiratie. Depinde de ce am chef sa fac si de starea in care sunt. Uneori imi fac un ceai si ma intind in pat, cu lumina stinsa, aprind cateva lumanari, ascult muzica si ma gandesc la tot felul de chestii happy.

3 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Cum ma relaxez? Pai intru pe TPU dorind sa ajut si eu pe cine pot si vad cate raspunsuri si funde mi-au fost sterse. Cand vad asta ma relaxez de nu mai pot de bine.

| Adryan1302 a răspuns:

Incerc sa dorm.Ascult muzica sau citesc o carte

| Karelia123 a răspuns:

Buna.
Cum stresul este o boala generala pentru toti,fiecare se relaxeaza asa cum vrea.
Cel mai bine ar fi sa ai un program zilnic dupa care sa te orientezi (poti face schimbari atunci cand consideri ca e necesar).
Te poti uita la tv, poti sta pe facebook, pe TPU.
Sunt multe, dar cel mai bine ar fi sa stai in pat.
Orice alta activitate dovedeste ca esti predispusa stresului.
Iti recomand sa faci ce consideri tu ca e cel mai bine pentru sanatatea ta fizica si psihica deoarece aici primesti diferite idei care la un moment dat te zapacesc.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?