| Lupică27 a întrebat:

Salut, a avut cineva cont pe forumul softpedia? daca da, ce experienta ati avut?
Sa va spun experienta mea, deci forum mai comunist ca asta nu am vazut, nu ai dreptul la pareri si idei, nu te poti exprima liber.
Fiecare arie are cate un moderator si daca moderatorul respectiv este destul de ativist de partid iti va sterge intrebarile care i se par lui incomode, intrebari care nu incalca regulamentul ariei si nici ale forumului, intrebari despre chestii normale fara jigniri sau abateri.
Mi-am mai facut un cont de curand si nu mi se aproba nici-o intrebare, intrebarile fiind despre diverse probleme sau/si intrebari legate de achizitii sau alte maruntisuri, ca intr-un final contul sa-mi fie banat fara a incalca nici o regula a forumului sau a ariei respective si fara sa primesc vreo explicatie.
Chiar era cineva in comentarii la o arie care ii injura pe moderatori ca nu accepta alte idei sau pareri decat ale lor.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Am avut, am fost si angajat Softpedia. Pe scurt, excrement.

| Lupică27 explică (pentru GabiDumitrescu):

In ce perioada?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Angajat, in 2006-2007. Cont pe forum am si acum unul, doar ca sa mai intru si sa arunc o privire, foarte rar sa postez cate ceva, fara sa ma arunc in dispute si subiecte controversate. Contul original mi-a fost banat de un fost coleg sau unul dintre patroni si nu exista justificare pentru chestia respectiva, dar nici nu mi-am mai batut capul prea tare sa incerc sa il recuperez.
@suntserios: La prima vedere asa e...

| Lupică27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tin minte ca au fost niste discutii contradictorii pe diferite teme si oricine nu era de aceeasi parere cu moderatorii comentariile le erau sterse si /sau utilizatorii ''trimisi in concediu'' sau primeau puncte de avertizare.
Discutii civilizate, nu te gandi ca ne certam.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Stiiiu, stiu foarte bine.

23 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Softpedia este un model de forum moderat corect. Foarte rar se bat câmpii pe acolo.

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Esti activ la ora actuala acolo? eu aveam prieteni acolo, serios, oameni chiar calumea, nu copii cum sunt pe aici.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Da sunt activ. E ordine și disciplină și îmi place.

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Iti place comunismul totalitar de acum? ti-am zis ca am avut si eu cont acum ceva ani si nu era asa, era chiar fain.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Faptul că te au moderat înseamnă că se face curățenie acolo. Că tu scrii prostii in general pe TPU cel puțin.

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Sunt intrebari serioase raspund serios, dar daca vine unu si intreaba cum face sa devina si el lup ce sa raspund normal ca fac misto.
Nu imi aduc aminte sa fi fost vreo intrebare serioasa si sa fi facut misto, iar pe softpedia e asa cum zic eu, stiu prea bine ce zic, e forum comunist si nu se face nici-o curatenie.

| Lupică27 explică (pentru Lupică27):

Singura curatenie e sa zboare umflatii aia de moderatori cu cosuri pe moaca si ochelari de fund de borcan si sa lase pe cineva care e in stare sa faca treaba.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu,dar citit regulile!
naloale!
Dar suntem in casa lor, nu! Daca zice sa ne descaltam la intrare, o facem! Chiar daca stim ca avem ciorapii gauriti.
Te strauesti sa dai sfaturi bune si tot se gaseste unul sa iti dea hate
Sau cauti o parere si vine altul si de descurajeaza.
Mai bine cauti sa ajuti real.Vezi copilasul la colt de strada, cere un banut.Mai bine ii dai un covrig, stii macar in acel moment are burta plina.Si ai satifactia ca chiar ai ajuat.

| siriusblack98 a răspuns:

Am avut acum vreo 10 ani ( cred ca si mai mult ) cont acolo. Nu mi-au lasat neaparat impresia asta atunci desi foarte probabil erau alti moderatori la vremea respectiva. Parti bune si parti proaste pe fiecare platforma de genul. Aici nu sunt moderatori suficienti iar acolo sunt prea multi si unii fac abuz de functie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut acum multi ani. Nu mai știu nici username-ul, nici parola.

| vlllaaddd a răspuns:

Măi, da ce comunisti.

astia sunt deja la alt nivel decât comuniștii normali

| vlllaaddd a răspuns:

Boss, am eu o idee despre ce sa faci ca sa te razbuni.

deci iti faci alt cont si pui o intrebare, si in intrebare pui doar injuraturi despre moderatori si despre site-ul lor si ca au gandire comunista etc, ca sa ii frustrezi rau de tot.

Si faci asa pana cand iti da ban pe ip si nu te mai lasa deloc sa intri pe site-ul lor big grin

| Lupică27 explică (pentru vlllaaddd):

Fiecare intrebare pe care o pui cand iti faci cont nou se aproba de un moderator comunist, mie nu mi se aprobau cu zilele.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Lupică27):

Pai aia zic, doar injuri in intrebare ca sa vada moderatorul ca e injurat.
Nu trebuie sa fie aprobata

| Lupică27 explică (pentru vlllaaddd):

Nu stau sa-mi bat capu cu toti prostii. Omu e cea mai a dracu specie de pe pamantu asta, cum are un pic de putere cum abuzeaza de ea.

| Răpităînnori a răspuns:

Am avut cont în trecut pe Softpedia. Adminii ăia şi moderatorii îs nebuni rău acolo şi proşti. Nu am mai citit nimic de pe forumul lor in ultima vreme.