| Chiti a întrebat:

Salut, am 14 ani, 1, 72 cm si 62 kg.
As dori un program de antrenament pentru marirea masei muscularei, mai ales abdomenul si partea de sus(biceps, triceps, piept, deltoid).
Daca puteti sa-mi spuneti exercitiile pe care sa le fac si nu chestii de genul:
Luni:triceps+...
Marti:biceps+...
Si la exercitii daca se poate numarul de serii si repetari daca se poate.
PS:Nu am timp si bani pentru sala.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| victorrdg a răspuns:

Pai poti incepe si u sa faci zilnic niste exercitzii de dezvoltare a masei musculare foarte simple. Abdomene, flotari, ...etc.Vei vedea ca dupa un timp vei incepe sa te dezvoltzi incet incet(asta pana faci bani de salabig grin)

| andr3ysbx a răspuns:

Frate iti recomand programul pe care il fac eu si anume:
-luni:piept
-marti:spate
-miercuri pauza
-joi:triceps, biceps
-vineri:umeri, trapez, abdomen
-sambata:picioare, antebrat
eventual poti face piept cu biceps si spate cu triceps daca vrei sa ai 4 antrenamente in loc de 5 asa cum fac eubig grin