| Razvan85367 a întrebat:

Salut! Am 14 ani și am aflat de la o colega, că o prietena de a ei mă place. Inițial eram nepăsător, nu prea mă interesa. Însă când am văzut instagramul ei, când am văzut cum arată nu știam ce să mai spun, mai pe scurt arata superb. Însă eu sunt mai timid, prefer sa ies cu prietenii afară (băieți) sau sa stau acasa sa ma joc la PC. Prin urmare nu prea am vorbit cu o fata, înafara de mama mealaughing
Întrebarea mea e cum aș putea să îi dau mesaj, ce sa ii spun etc.
M-am gândit să aștept să posteze cv la story, și să îi răspund, asta pentru a porni o conversație.
Mă poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"M-am gândit să aștept să posteze cv la story, și să îi răspund, asta pentru a porni o conversație."
-pretexte sa amani.
Ia-ti inima in dinti, gaseste 2-3 replici de inceput si da-i un mesaj neplanificat, sa vezi cum reactioneaza.
Daca te place, va contribui si ea, nu te vei chinui singur sa conversezi.

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Da, e f simplu, invit-o la o plimbare, la un suc ceva, si vine totul de la sine, daca te place va accepta si o sa fie bine.
O intrebi ce face, ii zici cine esti ca sa stie ca esti ala pe care-l place, si o inviti, daca te place va accepta imediat.

Vorbiti si voi, va apropiati, un pupic asa fin ii dai, ea se va lasa daca te place, si gata treaba.

| 1997onur a răspuns:

Baga un story din ala jmecher si spune-i ca o placi lasa pc ca ai sa ramai cu rami si procesorul ars laughing))

Spune-i la fata ca o placi fi sincer cu ia cu adevarat.

| Razvan85367 explică (pentru 1997onur):

Mersi de sfat, da pc-ul tot nu îl las, îmi place prea mult sa asamblez și să mă jochappy

| 1997onur a răspuns (pentru Razvan85367):

Si eu bro cand vin de la munca fac dus si miau dulciuri la greu si redbul si direct gta5 laughing)

| Razvan85367 explică (pentru 1997onur):

happy

| cristi202 a răspuns (pentru Razvan85367):

Cred ca fata aia e o cauza pierduta odata ce nu vrei sa lasi PC-ul. Daca esti casatorit cu el, de ce mai vrei fete? happy

| Razvan85367 explică (pentru cristi202):

| Mosotti a răspuns (pentru Razvan85367):

Pai nu te pune nimeni sa lasi PC-ul, timpul alocat pentru joc e una, timpul pentru gagica e alta, nu te pune nimeni sa stai cu gagica 24 din 24.
Iti imparti si tu timpul sa ai un echilibru.

| cristi202 a răspuns (pentru Razvan85367):

Nu am glumit deloc. O fata iti cere in primul rind timp. Doar prostituatele merg cu ora. Daca vrei asa ceva, se rezolva simplu, cu niste maruntis. Insa o fata serioasa, cum probabil e cea la care te gindesti, iti va cere timp, relatia cu ea va cere timp. Daca vrei o prietenie reusita, va trebui sa investesti in relatie si in primul rind timp. Cu atitudinea ta ca nu lasi PC-ul, e clar ca nu vrei s alasi timpul cu el, si atunci cu siguranta vei avea parte de un conflict, ea va dori a fie cu tine, tu vei dori sa fi cu PC-ul. Si vei sfirsi raminind cu PC-ul, dar lasind probabil in urma o inima frinta.