| inflicted a întrebat:

Hey, in vara am cunoscut o fata si mi-a cerut Facebook. I-am zis ca nu prea stau pe Facebook si m-a intrebat unde altundeva ar putea vorbi cu mine, i-am dat instagramul. A zis ca nu ii place Insta si intr-adevar nu avea mai nimic acolo, nici o poza, nici followers.
Nu am mai vorbit cu ea dar de prin februarie a inceput sa posteze foarte des pe story ca are un nou iubit. Noi nu ne-am mai vazut si nu am mai vorbit din ianuarie si ea nu are deloc urmaritori acolo, ma intreb daca posteaza pentru mine.
Sa-mi atraga atentia sau sa o bag in seama? Nu am vorbit mult si inainte nu posta nimic niciodata.

Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu toata lumea se invarte in jurul tau. Eu cred ca a si uitat de existenta ta.

| inflicted explică (pentru Ineys):

Atunci de ce sta pe insta cu 30 de urmaritori dintre care 11 sunt conturi false

| Ineys a răspuns (pentru inflicted):

Pentru oricare dintre cei 30-11 urmaritori. Eu zic sa fi barbat si sa-i scrii odata ce crezi ca este vorba despre tine.

| Paula2018 a răspuns:

Exista si varianta asta. Ii ppti trimite un mesaj ironic, "am vazut ca ai iubit, sa fiti fericiti". In functie de cum reactioneaza poti afla daca chiar are pe cineva sau iti atrage atentia doar.