| jack115 a întrebat:

Salut, am 2 boxe, si nu le stiu puterea lor, din fiecare iese cate 2 fire rupte fara jack, cum pot sa le unesc? trebuie de unit si la priza sau se poate doar la pc?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ies doar doua fire inseamna ca sunt boxe pasive si ai nevoie de un amplificator sa le poti conecta la PC sau ce vrei tu sa asculti muzica.

| jack115 explică (pentru Intruder19):

Marima la un dinamic este de aproximativ 10 cm. din boxe iese un un fir + si unu -, firele sunt rupte, ambele boxe sunt asa cum pot sa le unesc? firele sunt fara jack. sper ca mai inteles

| jack115 explică (pentru Intruder19):

Boxele nau inauntru amplificator

| Intruder19 a răspuns (pentru jack115):

Sunt boxe pasive, iti trebuie un amplificator (statie) sa le folosesti.