| Ryan777 a întrebat:

Salut,am inceput sa lucrez de acum 2 zile si m-a pus sa semnez contractul pe fuga si am aflat ca lucrez 280 ore pe saptamana si salariu e de 10, 5-11/
In primul rand vreau sa intreb daca este legal sa lucrezi atat.
Si daca nu e ce masuri pot lua

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu glumesti? O saptamana intreaga (7 zile) are numai 168 de ore si nu se poate sa lucrezi 24 ore/zi.

| Laura a răspuns:

Eu cred că nimeni care lucrează 280 de ore pe săptămână n-ar trebui să aibă drept de vot. Ai?

| Lioana a răspuns:

Nu cumva e 280 ore pe luna? Săptămâna nu are așa multe ore.