| larisa_8487 a întrebat:

am lipsit o vreme...am inceput studentia si pana mi-am luat laptop a durat putin...am o intrebare, viata de camin, pro contra, dc?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Gustul studentiei il simti numai la camin.

| dulshe a răspuns:

Si pro si contra.
Pro pentru ca la camin e distractie, nebunie. Mie cel putin mi-ar placea. Si plus ca acolo poti invata mai mult decat acasa, pentru ca acolo ai un program de meditatii, iar acasa... daca ai chef de lectii le faci...nu sta nimeni dupa tine.
Contra deoarece, e putina libertate, departe de familia, casa, prieteni din generala...

| Victoria a răspuns:

Pe de o parte, sunt pro, deoarece atunci cand stai la camin nu te poti plange de singuratate; daca esti sociabil si de treaba, iti poti face prieteni foarte usor, cu care dupa ore sa iti petreci timpul liber in diferite moduri; ajungi foarte repede la cursuri, stand in aceeasi institutie; ai mancarea asigurata. E greu sa te plictisesti.
Pe de alta parte, sunt contra, deoarece cand esti in propria ta casa sau cand ai macar o camera privata, la o gazda, nimeni nu iti poate umbla prin lucrurile personale.

| StaRmAgiC a răspuns:

Contra. iarna mori de frig prin caminelaughing

| rosepassion a răspuns:

Pro pentru ca am auzit ca ii fain

si contra pentru ca nu esti cu familia si in unele camine sunt programe aiurea adica se inchide la o ora si nu poti intra dupa, cunosc o fata care nu poate sta prin oras decat inainte de 8 seara dupa nuami ca no imi lase sa intre

| mhann a răspuns:

Pro. Doar acolo e viata de student. Plus ca e mai ieftin.winking