| Hagrid18 a întrebat:

Am o dorinta, vreau sa "vanez" strigoii (daca ii vad sa fac ceva care sa dispară sau sa fac ceva cu apa sfintita sau crucea, un ritual sau ceva ). Sper ca intelegeti ce vreau sa zic ...la mine pe ulita(is la sat) sunt strigoi, am auzit vorbe de la bunica mea de la mama dar de la altii nu am scos nici o vorba. Daca stiti vreun farmec sau ceva sa ma apere de fantome as dori sa mi le spuneti. Nu vreau niciun răspuns in care sa ziceti ca nu exista asa ceva sau ca ma uit la desene sau filme si nu stiu ce. Întrebările mele sunt : Cum as putea începe sa aflu mai multe informatii despre ce este in apropierea satului? (adică sa ma conving ca sunt mai multe fenomene sau strigoi). Cu ce pot alunga strigoii?. Stiti vreun farmec sau incantatii in alte limbi care pot "rani" fantomele etc. Unelte sau instrumente care îmi vor trebui sunt?(daca care). As dori sa devin un vânător de fantome dar nu chiar cum e la Discovery. ceva mai simplu pentru mine ca eu am 14 ani si sunt baiat(uitasem sa va zic). Răspunsurile vreau sa fie detaliate si serioase. Multumesc mult, sper ca ma intelegeti

6 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Inca esti mic si nu stii ce-i ala ritual de alungare a spiritelor. E mult mai creepy decat iti inchipui...
Cam asta presupune: https://www.youtube.com/watch?v=G23uBJ3Muao&t=244s
Pana la urma, vanezi cai verzi pe pereti. Nu exista strigoi. Te-ai uitat prea mult la Scooby Doo.

| T0T a răspuns:

Nu există așa ceva sau te uiți la desene sau filme și nu știu ce.

| LoveSleep a răspuns:

Nu mă prinzi, nu mă prinzi

| syd2 a răspuns:

Google iti vine in ajutor.

| Staind a răspuns:

Nu vrei...
Nu pentru ca nu exista, nicidecum.T_T
Ci doar pentru ca esti neinitiat in treaba asta, drept pentru care, poate fi periculos sa te aventurezi cu capul inainte.

| NONAME113 a răspuns:

Omg,nu exista asa ceva, nu mai crede in prostiile astea.