| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am o intrebare
Deci... Un amic de al meu are in conversatiile lui de pe facebook niste poze facute la ceva ce vorbeam eu cu cineva si mi-e frica sa nu le arate parintilor... Dar el are doua conturi asa ca la celalalt cont unde nu erau pozele am intrat si i-am raportat contul si s-a sters. Dar vreau sa stiu daca se poate recupera... Si vreau un hack doar daca contul se poate recupera
Sunt foarte stresata pentru ca stiu ca mi-o iau pe cocoasa daca arata pozele parintilor mei.
Dau funda si vreau raspunsuri serioase
Multumesc! :*

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ai raportat un cont nevinovat? Dacă tot ai raportat, de ce nu ai raportat contul cu pricina, de ce ai ales să raportezi un cont, care nu te afecta?
Un cont șters de către echipa FB, nu mai poate fi recuperat, dacă s-a constatat că acesta încălca politica siteului. Sunt situații, în care doar posesorul contului îl mai poate recupera, nimeni altcineva. Uneori, nici măcar el...
Tu i-ai făcut un mare rău, izvorât din teama, de a nu îți divulga secretele.
Ține cont, de multe ori, lucrurile se rezolvă cu o vorbă frumoasă, nu cu răutăți.
Acum, trebuie să îți asumi faptele, dacă știi că deține ceva ce te-ar putea compromite. Împacă-te cu el, știi cum se zice " Fă-te frate cu dracu', până treci puntea!"

| Sofer a răspuns:

Poate sa aiba pozele salvate chiar si in telefon de le-a trimis in mesaje. La asta nu te-ai gandit? Ai raportat contul omului care e nevinovat.

| WaterDrop a răspuns:

Incearca sa-l convingi sa nu o faca iar pe viitor ai grija ce discuti si cu cine in mediul online pentru ca poti fi santajata oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am raportat contul unde erau pozelewinking

| RagnarokR a răspuns:

De acuma inainte ai grija ce faci. de data asta ai scapat.