| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am o intrebare, un mic sondaj pentru cine vrea sa raspunda corect si scurt.Cat aveti iq-ul, care era punctajul maxim pe site-ul respectiv(de exemplu 140 din 200) si ce varsta aveti.

18 ani 100iq punctajul maxim 136

Multumesc

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ala făcut la psiholog e cel adevărat, nu prostioarele astea de pe 5000 de site-uri.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Cat ai facut la psiholog? si cum este, cate intrebari si cat punctajul maxim?

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Multe întrebări, grupate pe categorii (de la A la E, cate 12 pe grupa parca nu mai știu nu le-am numărat). Nu știu punctajul maxim ca n-am întrebat (auzisem ca undeva la 200). Am văzut de mult pe vreo 3 site-uri cică teste de iq da toate aveau întrebări scrise, pe când asta de la psiholog e cu desene, de potrivit părți lipsa, era și ceva de ghicit ce figura urmează sau lipsește dintr-o serie de figuri. L-am făcut de 2 ori la vârste diferite și o data a dat 125 alta data a dat 122.

| Saiko10 a răspuns (pentru Catrice):

Daca sti unde sa faci iti dau teste bune si pe online, cel mai buna organizatie este mensa, exista mensa Romania pe care poti sa faci un test online, desigur nu este complet pentru ca merge doar pana la 126, dar daca ai un iq sub 126, iti poate spune iq-ul.

| anonim_4396 explică (pentru Saiko10):

126 am facut si eu.Dar acum caut altele, tot gratuite ca sa nu-l repet.

| Saiko10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.mensa.org/public/mensa-iq-challenge testul asta este tot de la mensa numai ca este mai bun, daca cel din Romania merge pana la 126 acesta poate estima pana la un maxim de 145 de puncte.

| Saiko10 a răspuns:

Am facut testul pe mensa Romania si am luat maximul care este de 126 de puncte. tu?