| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare urgenta! ziua mamei mele e pe 14 noiembrie si habar nu am ce sa iii iau cadou. exista doua probleme:1)ea lucreaza in sambata aceea si eu o sa fiu la scola pentru ca pe 14 noiembrie e si zua scoaliii mele de 146 de ani, si vreau ca aniversarea asta sa ii fie speciala, macar duminica sa simta ca este ziua ei si ca e speciala. tata nu mai imi da bani de buzunar(nici macar alocatia) pana nu ii vine salariul pe 23 noiembrie(toata familia e falita) si din cauza asta devin si eu falita! mamei ii plac; florile precum tufanelele, ciocolata alba, canari(desi ii plac a spus ca n-ar putea avea timp de unul si ne-a recomandat sa nu ii luam()ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe cimp mai sunt fel de fel de plante, poti chir sa faci un buchet cu putina fantezie, oricum Mama ta se va bucura de gestul tau, mai ales stiind ca nu ai bani.Si eu sunt mama si am 3 copii si crede-ma ca gestul conteaza.

8 răspunsuri:
| Kidu a răspuns:

Un buchet de tufanele si o imbratisare sa-i ia respiratialaughing
Fa-o sa se simte cea mai importanta femeie din viata voastra, a ta si a restului familieihappy

| pisoias a răspuns:

Ii poti lua un buchet de flori si(sau)o ciocolata alba.Cred ca orice ii vei lua va fi binevenit pentru ca-s de la tine.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Bai... e ziua scolii mele! nu ziua surorii mele.eu nici nu am o sora. da e aniversarea de 146 de ani, a fost infiintata demult! e una dintre cele mai importante scoli din romania:C. N I.L.CARAGIALE PLOIESTI si pentru cultura voastra generala anul acesta va intra in cartea recordurilor pentru nr. cel mai mare de elevi si pentru ca vom inconjura scoala cu o banda de 5 km si vom scrie fiecare elev(1500 de elevi)cate o teorema sau altceva de-al scolii cu creta. apoi vom canta in corul scolii(eu fac parte ca am voce)la teatrul Toma Caragiu din poiesti.asa ca alllinna ai inteles gresit si am observat ca ai obiceiul sa jignesti uneori oamenii in raspunsurile tale.nu e frumos.si cuvantul scoala e diferit de cuvantul sora

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Ii mai plac liliacul, zambilele, si trandafirii mai ales cei rosii.de unde fac si eu rost de florile astea in sezonul asta

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Mai ar fi de adaugat ca ii mai plac si trabgdafirii rosii fff mult si zambilele si liliacul.de unde iau eu asa flori pe timp de toamana?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tufanelele sunt foarte frumoase si ieftine la vremea asta cumpara un brat de tufanele de la taranci nu de la florarie ca sunt scumpe, cred ca este suficient, sora a crescut intre timp? arata bine la 146 de ani?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa nu cumperi nimic deoare ce toata familia e falita asa cum spui tu dar poti sai spui co iubesti si ca data viitoare ai sai cumperi ceva frumos si asa o si uimesti si ii faci si un cadou BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am ce sa zic ca nici eu nu stiu ce sa-i iau ca si pe 28 nov a fost ziua mamei mele