| Enaaa a întrebat:

am o mica intrebare, daca ma puteti ajuta...nu mai stiu cum sa-mi prind parul cind merg la scoala...am parul in scari, cu o palma mai jos de umeri, am preton pe o parte...si la moment vreau sa-mi cresc bretonul(ii destul de lung, aproximativ mai jos de nas, un picut, si de asemenea, imi cresc parul, pentru ca m-am saturat sa am coafura la fel), deci ma puteti ajuta? ce coafura mi-ar sta bine? am invedere.nu vreau sa merg tare impopotinata, doar merg la scoala, dar totusi, ceva simplu si frumos...(sunt clasa a 8ª, nu pot merge chiar cu parul dat drumul in fiecare zi...caci deja m-a, plictisit...
va multumesc frumos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu il am cam la fel happy numai k e cam cret
-Pana acum mi l-am prins in coada la spate mai sus mai jos... cu bretonul pe fata, c cordelutza fara...
-Mi l-am desprins si l-am prin in doua coditze, adica am legat parul in doua coade dar doar la varfete thinking
-Acum mai nou imi las bretonul pe fata, o coada foarte larga pe o parte si o cordelutza pusa doar asa de forma thinking
-Prindeti cu un cleste doua suvite din fata la spate
- prindeti doar bretonul
-prindeti tot parul cu un cleste si lasa liber bretonul si cateva suvite mai lungi simetrice pe o parte si pe alta.thinking

Uita-te in oglinda si vei descoperi mult mai multe coafuri thinking de exemplu ca sa nu ma plictisesc de parul meu imi schimb cararea fosrte des thinking astfel arata mereu altfel happy mult succes

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

O coada de cal, doua coditze, intr-o zi iti faci parul cret, in alta il indrepti, bentitele se poarta si nu vei fii deloc monotona daca iti cumperi cateva si le porti prin rotatie...etc.big grin
Gasesti multe solutii si pe google.happy