| SarraMarria a întrebat:

Am o problemă care...cam depinde de viitorul meu. Habar n-am ce meserie mi-ar plăcea când voi deveni puțin mai mare. Am câteva meserii în cap:
Învățătoare (prea plictisitor),
Farmacistă (sunt fff bună la biologie, dar urăsc chimia),
Bucătar,
Actriță de filme horror,
Avocată,
Psiholog.
Cam atât, dintre toate, cel mai ok mi se par ultimile 4, dar am nevoie de sfaturi, argumente pro/contra...totul cu lux de amănunte. Mi se pare că bucătar e destul de ok, actrița de filme horror, la fel. Avocată e momentan cam meseria perfectă. Deși 100% ador să fiu psiholog, am auzit că se găsește fff greu cabinet. Sau și la Protecția Copilului mi se pare super. Oricum, vreau idei/argumente pentru următoarele: bucătar, avocat, actriță de filme horror, psiholog.
FUNDA ȘI VOT❤️

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu iese actrita la filme de groaza poti incerca in industria pornó

| zăGhost a răspuns:

Iti sugerez sa te maturizezi. Actrita de filme horror, pe bune? In ceea ce priveste ultimele doua meserii, sunt grele, iti ia un timp indelungat sa termini studiile si necesita perseverenta multa si preferabil, pasiune pentru ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actriță, păcat că nu mai e Mihnea Columbeanu în branșă că te distribuia el sigur în niște roluri.

| 6684464 a răspuns:

Bucatareasa, desigur!

| DorelExpertu a răspuns:

Cea mai buna varianta din cele descrise de tine e aceea de actrita de filme pᴏrnᴏ.
Avand in vedere ca industria filmelor pᴏrnᴏ este in continua miscare, mereu e nevoie de modele noi, si fata de alte industrii cinematografice, aceasta industrie la care facem referire este una in care poti aplica si primi un rol foarte usor, ba chiar nici de studii nu ai nevoie.
Ba chiar mai mult, si salariul este unul mai mult decat motivant.
Eu zic ca e o alegere inspirata si de viitor.