| AND93 a întrebat:

Salut, am o problema cu site-ul amazon.com. E pentru prima data cand vreau sa-mi cumpar ceva de pe site. Am completat adresa, cardu, tot. Dar cand dau checkout imi apare mesaju asta "This item cannot be shipped to the address you selected. You may either change the shipping address or remove the item by clicking Delete." Ce nu fac bine? Nu-mi dau seama, am schimbat ordinea adresei de vreo 5 ori sad. Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Site-uri de genul asta nu mai trimit demult nimic in Romania; au luat prea multe tzepe. Te chinui degeaba.

| ralgal a răspuns:

Amazon.com este site-ul din america. Conform specificatiilor producatorilor daca este un echipament electronic NU au voie sa il vanda in alta parte decat in AMERICA. Daca doresti sa comanzi electronice incearca pe www.amazon.co.uk (Marea Britanie care este in UE si au voie sa trimita oriunde in uniune) sau site-ul nemtesc www.amazon.de. Te asigur ca acestia trimit si in tara. Am cumparat un PS 3 de la ei. Taxe de livrare http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html? ie=UTF8&nodeId=200396150. Eu am platit 10 lire pe livrare.