| tudy_5862 a întrebat:

Am o problemă cu telefonul'. Nu mai citeşte cardul.
Am scos cardu', am dat restart la telefon, am făcut tot ce se putea face şi tot degeaba. Am un nokia 6500-slide. În garanţie presupun că nu-l mai primeşte deoarece e puţin zgâriat pe margine...

Ştiţi cumva care ar putea fi soluţia?

Răspuns Câştigător
| allleeeee a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat chestia asta intr-un timp la alt telefon dar cu timpu` nu am mai avut probleme.

3 răspunsuri:
| tudy_5862 explică:

Nokia 6500-slide are un carcasa din metal. Când mergea cardu', dacă scoateam capacu' din spate nu mai recunoştea cardu'. Am scos capacu', l-am bagat, am încercat altă poziţie, tot degeaba... Să sperăm că se va rezolva şi la mine, cu timpul (cu timpul cât mai scurt).

Aaa, am băgat alt card în telefon, nici ăla nu a mers, deci e de la telefon nu de la card.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca la 6500 are la capakul din spate niste kleme, daca nu l-ai pus km trebuie nu-l mai citeste, nu e o mare prb, nu-si va revenii in timp trebuie sa te uiti u la klemele alea si de pe kapak si acolo in lokasul unde intra "piciorusele" la capak

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnu anonim dai si u add tutu_1700 sa imi explici mai bine cum sa fac. te rog frumos!