| MmarinaMadalina a întrebat:

Heyy TPU! Am un nokia 6500-slide si tasta de pe margine de la controlul volumului adica tasta + numai functioneaza. dar tasta - functioneaza.Cum as putea sa rezolv aceasta problema repede dar fara sa duc telefonul la reparat! urgent!

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

N-ai ce sa faci, deoarece acolo sunt niste microcontacte, iar cel "+" s-a rupt si nu poate fi reparat doar la un atelier specializat, unde trebuie sa-ti inlocuiasca acel microcontact. Pe termen scurt mai exista posibilitatea folosirii telefonului cu handfree prin cablu sau bluetooth, unde ai posibilitatea mariri volumului cu ajutorul tastelor de pe casca de la handfree.