| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am o problema in legatura cu inotul: stiu sa fac pluta pe fata, pe spate, stiu sa dau din maini si din picioare ca sa ma pot misca in apa, dar nu pot sa stau la suprafata daca ma opresc deci nu ma pot duce sa inot intr-o apa la care adancimea ei depaseste inaltimea mealaughing... Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| cristiii a răspuns:

Incearca sa iti misti picioarele. nu dai in exces, le misti asa usor. stai la suprafata si dai din picioare big grin sper ca ai inteles. Bafta

2 răspunsuri:
| DJBlade69 a răspuns:

Este foarte importanta calmarea ta, odata cu calmarea ta se calmeaza si corpul si se descuteste de toate probleme pe stres nervos(frica de a te duce la fund) si atunci esti ca un colac.Gol inauntru, dau un pic din picioare cum a spus cristi dar nu in exces.

| morcov_8065 a răspuns:

Mane eu am invatat mai multi sa innoate si aveau aceeasi problema ca tine, solutia ar fi cand stai in picioare in apa(apa mai mica)trebuie o singura data sa iti iei avand ca corpul si apa sa fie paralele sa stai pe verticala exact ca pluta si de acolo te descurci tu ...ps daca nu merge ia-ti un colac sau o ratusca